Hotel oversigt

Nedenfor kan du se en samlet liste over de kroer og hoteller, der er en del af Small Danish Hotel, og tilbyder ophold og overnatning for både private og for erhvervsfolk.

Kontakt hotellet direkte hvis du vil vide mere om håndværkertilbud.
Small Danish Hotels kan kontaktes på 70 80 65 00 eller info@smalldanishhotels.dk hvis du har nogle spørgsmål.

Hotel oversigt:

Absalon Hotel | 3331 4344 | www.absalon-hotel.dk    
Agerskov Kro og Hotel | 7483 3228 | www.agerskov-kro.dk
Bechs Hotel | 9737 2922 | www.bechshotel.dk    
Benniksgaard Hotel | 7465 0949 | www.benniksgaardhotel.dk
Billum Kro | 7525 8200 | www.billum-kro.dk    
Bov Kro | 7467 1332  | www.bovkro.dk    
Brobyværk Kro | 6263 1122 | www.brobyvaerk-kro.dk    
Dragør Badehotel | 3253 0500 | http://www.badehotellet.dk
Frederik VI´s Hotel | 6594 1313 | frederik6hotel.dk   
Gram Slotskro | 7482 1614 | www.gramslotskro.dk
Grand Hotel Struer | 9785 0400 | www.struergrandhotel.dk
Hellerup Parkhotel | 3962 4044 | www.hellerupparkhotel.dk
Herning City Hotel | 9712 5444 | http://herningcityhotel.dk/  
Hindsgavl Slot | 6441 8800 | www.hindsgavl.dk
Hotel 6400 | 7370 6400 | www.hotel6400.dk
Hotel Allinge | 56 48 00 25 | www.hotelallinge.dk
Hotel Amerika
| 9854 4200 | www.hotelamerika.dk  
Hotel Arnbjerg | 7521 1100 | www.arnbjerg.dk    
Hotel Dalgas | 9718 1300 | www.hoteldalgas.dk
Hotel Dania Silkeborg | 8682 0111 | www.hoteldania.dk    
Hotel Falster | 5485 9393 | www.hotel-falster.dk    
Hotel Fjordgården | 9732 1400 | www.hotelfjordgaarden.dk    
Hotel Fuglsangcentret |  620 2100 | www.fuglsangcentret.dk
Hotel Faaborg Fjord | 62611010 | www.hotelfaaborgfjord.dk
Hotel Gilleleje Strand | 4830 0512 | www.gillelejebadehotel.dk    
Hotel Gjerrild Kro | 8638 4020  | www.hotel-gjerrild-kro.dk
Hotel Hedegaarden | 7582 0833 | www.hotel-hedegaarden.dk
Hotel Hovborg Kro | 7539 6033 | www.hovborg-kro.dk    
Hotel Jutlandia | 9842 4200 | www.hotel-jutlandia.dk    
Hotel Kirstine | 5577 4700 | www.hotelkirstine.dk    
Hotel Lisboa | 9842 2133 | www.lisboa.dk    
Hotel Niels Juel | 5663 1800 | www.hotelnielsjuel.dk    
Hotel Nørre Vinkel | 9782 2211 | www.norrevinkel.dk
Hotel Oasia Aarhus | 8732 3715 | www.hoteloasia.dk    
Hotel Phønix Hjørring | 9892 5455 | www.phoenix-hjoerring.dk
Hotel Randers | 8642 3422 | www.hotelranders.dk
Hotel Residens Møen | 2236 7272 | www.residensmoen.dk
Hotel Skanderborghus | 8652 0955 | www.hotelskanderborghus.dk
Hotel Svanen Billund | 7533 2833 | www.hotelsvanen.dk
Hotel Svanen Grindsted | 7531 0155 | www.hotelsvanen-grindsted.dk
Hotel Thinggaard | 9795 1200 | www.hotelthinggaard.dk
Hotel Thisted | 9792 5200 | www.hotelthisted.dk    
Hotel Troense | 6222 5412 | www.hoteltroense.dk
Hotel Tønderhus | 7472 2222 | www.hoteltoenderhus.dk
Hotel Vejlefjord | 7682 3380 | www.hotelvejlefjord.dk
Hotel Viking | 9846 1700 | www.hotelviking.dk
Humble Kro & Hotel | 6257 1134 | www.humblekro.dk    
KOMPAS Hotel Aalborg | 9812 1900 | kompashotel.dk    
Kongensbro Kro | 8687 0177 | www.kongensbro-kro.dk
Låsby Kro | 86 95 17 66 | www.laasby-kro.dk
Marienlyst Strandhotel | 4921 4000 | www.marienlyst.dk
Nymindegab Kro | 7528 9211 | www.nymindegabkro.dk
Nørre Vissing Kro |  8694 3716 | www.nr-vissing-kro.dk    
Purhus Kro | 8645 2855 | www.purhus-kro.dk    
Refborg Hotel Billund | 7533 2633 | www.refborg.dk    
Sallingsund Færgekro | 9772 0088 | www.sfkro.dk    
Schackenborg Slotskro | 7473 8383 | www.slotskro.dk    
Sdr. Omme Kro | 7534 1700 | www.sdr-omme-kro.dk    
Skjalm Hvide Hotel | 4733 3389 | www.shh.dk    
Skovshoved Hotel | 3964 0028 | www.skovshovedhotel.com
St. Binderup Kro | 9865 8333 | www.binderupkro.dk    
Tambohus Kro & Badehotel | 9787 5300 | www.tambohus.dk
Tornøes Hotel | 6532 1605 | www.tornoeshotel.dk
Tyrstrup Kro | 7456 1242 | www.tyrstrupkro.dk
Taastrup Park Hotel | 4371 1819 |  www.tphotel.dk    
Aalbæk gl. Kro | 9848 9022 | www.aalbak-gl-kro.dk