Galleri Molevit

Åbningstider

  • Gælder i perioden 30/03-2020 - 18/10-2020
  • Mandag Lukket
  • Tirsdag Lukket
  • Onsdag Lukket
  • Torsdag Lukket
  • Fredag Lukket
  • Lørdag Lukket
  • Søndag Lukket

Galleri Molevit

Gå i historiens spor

I Galleri Molevit Skagen finder du kunst sammen med den udøvende kunstner Pia Andersen, som selv driver og passer galleriet. 

Kunstneren er altid til rådighed til en snak om de udstillede kunstværker.

Udstillinger 2020:

30. marts – 13. april

Louise Elkjær - http://www.gallerilou.dk

Trine Panum  - http://www.trinepanum.dk 

4. maj – 1. juni:

Helen Ibsen http://www.helenibsen.dk 

2. juni – 14. juni:

Kirsten Hjortlund -  k-hjortlund.dk   

Lene Purkær - https://lenepurkaer.dk 

15. juni – 28. juni:

Yrsa Dunvad - https://www.yrsadunvad.dk 

29. juni – 12. juli:

Anette Torrild - https://www.atorrild.dk 

Annette Tjærby - https://www.tjaerby.dk 

Lone Kjeldsen - https://www.lonekjeldsen.dk 

13. juli – 26. juli:

Christina Juelsgaard - https://www.christinajulsgaard.dk 

27. juli – 9. august:

Gerda Nietzer - https://www.blomstermalerier.nu 

10. august – 23. august:

Bettina Hesselhoff - https://www.hesselhof.dk 

24. august – 6. september:

Trine Appelon - https://www.facebook.com/trine.a.larsen.3 

5. oktober – 18. oktober:
Merete Lisby - http://www.site.meretelisby.dk 


 

Opdateret af:
Turisthus Nord aj@turisthusnord.dk
Turisthus Nord